O nas - Przesmyckie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego
                                                             


                                                          Przesmyckie        Stowarzyszenie
                                     Rozwoju          Gospodarczego  


.....to ludzie którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, zaangażowanie i siły aby pomagać, działać.


Bujnowska Krystyna
        Pochodzi z Pniewisk, aktualnie mieszkanka Mordów. Zaangażowany członek Stowarzyszenia i pracownik samorządu gminy - sekretarz.  Znana jest jako kierownik dokładny, precyzyjny,  kierujący się  literą prawa. W towarzyskich kontaktach – to osoba ciepła, sympatyczna, pozytywnie nastawiona do ludzi.

Czapski Marek
Sołtys wsi Przesmyki. Pracownik Mostostalu Siedlce. Chętnie włącza się we wszelką działalność na rzecz naszej społeczności. Zawsze można na Niego liczyć.
Pracowity i uczynny, „złoty chłopak”. Pasjonat kwiatów i wszelkiej roślinności.

Głuchowska Bogumiła
Emerytowana księgowa, a wcześniej sekretarz Gromadzkiej Rady Narodowej. Mieszkanka Siedlec, ale rodowita przesmyczanka. Członek zespołu „Przesmyczanki”. Chętna do działania i solidna.

Głuchowski Wawrzyniec
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Radny ostatniej i obecnej kadencji. Jego wnikliwość nie pozwala żyć bylejakości. Chętnie włącza się w wiejską działalność  społeczną.

Kałucka Elżbieta
Rodowita przesmyczanka. Członek Zarządu Stowarzyszenia.
Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Przesmykach. Miła i życzliwa ludziom, ciekawa świata.  Entuzjastka pieszych wędrówek, rowerowych przejażdżek  i  aerobiku.

Leśniczuk  Barbara
Prezes Zarządu Stowarzyszenia, były Sekretarz Gminy Przesmyki. Osoba czynnie udzielająca się w społeczności gminnej. Kobieta przyjazna, ambitna, wytrwała w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Leśniczuk Adam
Emerytowany policjant. Majsterkowicz, pasjonat przyrody i ogrodnictwa, zapalony wędkarz.  Człowiek miły i życzliwy.

Lipińska Beata
Czynny nauczyciel chemii i biologii.  Solidny człowiek, serdeczny przyjaciel i uprzejmy sąsiad.

Lipiński Stanisław
Członek Komisji Rewizyjnej. Pracownik gospodarczy w szkole w Przesmykach. Rzetelny i solidny w pracy, i taki sam w kontaktach z ludźmi. Gotowy pomagać potrzebującym.

Paprocka Grażyna
Skarbnik Stowarzyszenia. Mieszkanka Przesmyk i Siedlec. Pracuje w Urzędzie Gminy. Uczynna, uprzejma i sympatyczna postać. Jej pasja to podróże małe i duże.   
        
Paprocki Józef
Rolnik na emeryturze. Radny poprzednich kadencji. Rzeczowy i konkretny.

Prokopiuk Helena
        Przez wszystkich znana jako „Lila”.  W poprzednich kadencjach była Prezesem Zarządu. W obecnej kadencji jest sekretarzem Zarządu. Od 35 lat jest szefową Zespołu „Przesmyczanki”.  
Osoba pełna ciepła, chęci zrobienia wszystkiego tego, co jest możliwe i niemożliwe, każdemu gotowa uchylić nieba.
Dokładniejsza charakterystyka w zakładce „Przesmyczanki”.

Pucyk Izabela
Nauczyciel w Zespole Szkół w Przesmykach. Pasjonująca się historią. Prowadzi stronę internetową poświęconą historii gminy Przesmyki. Miła i uczynna.

Saczuk Elżbieta
Emerytowana nauczycielka. Członkini zespołu „Przesmyczanki”. Od kilkudziesięciu lat prowadzi kronikę zespołu. Uczynny i aktywny działacz w miejscowym środowisku.
Jej drugą pasją jest twórczość rękodzielnicza: haft krzyżykowy, płaski i richelieu. O  szczegółach w zakładce „twórcy ludowi”.

Skolimowski Andrzej
      Członek Stowarzyszenia od początku jego istnienia.  Rodowity przesmyczanin.
Od 1989 r. piastuje  stanowisko wójta gminy Przesmyki.
Dobry samorządowiec i gospodarz gminy.

Skolimowski Jan
W poprzednich kadencjach Prezes Zarządu Stowarzyszenia, obecnie członek. Miejscowy przedsiębiorca. Swój biznes rozwija systemowo. Pracowity i przywódczy, otwarty na ludzi.

Tarkowska Halina
Przesmyczanka od zawsze. Najstarszy członek Zespołu „Przesmyczanki”. Śpiew to Jej pasja, a śpiewa pięknie i przy każdej okazji. Emerytowany pracownik spółdzielczości – praca w sklepie spożywczym. Halinka jest optymistką, uważa, że  śpiew  i śmiech to najlepsze lekarstwa na smutki.

Wyrozębski Stefan
         Urodzony i mieszkający w Przesmykach. Dobry rolnik. Ostatnio uprawiający głównie  truskawki. Uzdolniony muzycznie, perkusista Zespołu „Przesmyczanki”.  Każda okazja  do śpiewu, tańca i grania, jest przez niego wykorzystana. Wesoły, sympatyczny, pełen wigoru.

Zych Małgorzata
Członek Komisji Rewizyjnej, pracownik Banku. Młoda mama. Małgosię cechuje  pogoda ducha, uprzejmość. Życzliwy stosunek do ludzi, chęć pomagania wszystkim.